KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9949105
nr 994 9105
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Lars Norrman (1915-1979), Kvinna vid hus, signerad, 10x18
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
måndag 16 november 2015
kl 19:14:22
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman